Kategorie

Konto

Koszyk

Deskorolka elektryczna – co to właściwie jest?

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Deskorolka elektryczna – co to właściwie jest?

Deskorolka elektryczna zawojowała światem dzieci i nastolatków, nie tylko tych zafascynowanych nowinkami technologicznymi. Ogrom zabawy, jaki dostarcza, sprawia, że urządzenie to zwróciło uwagę nawet dorosłych. Czym jest i jak działa deskorolka elektryczna? Jakie parametry należy brać pod uwagę podczas jej zakupu?

Jak działa deskorolka elektryczna?

Deskorolka elektryczna posiada wbudowane akumulatory, które dają jej moc do jazdy. Energia z tych akumulatorów płynie do dwóch silników, które napędzają oba koła. Aby skorzystać z tego urządzenia, należy stanąć na specjalnym podeście składającym się z dwóch elementów, które są ze sobą połączone w taki sposób, aby umożliwiać użytkownikowi pochylanie się, a co za tym idzie – sterowanie deską.

Jeżeli chcemy jechać do przodu, wystarczy pochylić obie stopy w tym kierunku. Aby skręcić w lewo należy pochylić prawą stopę do przodu. Jeżeli natomiast zamierzamy jechać w prawo, wystarczy pochylić lewą stopę do przodu. Przyspieszanie oraz prędkość jazdy na deskorolce elektrycznej zależą z kolei od kąta nachylenia podestu. Jeżeli chcemy zahamować, wystarczy zmniejszyć kąt nachylenia.

Deskorolka elektryczna – jaką kupić?

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak wybrać deskorolkę elektryczną, która spełni swe zadanie, zapewniając jednocześnie wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, zwróć uwagę na przedstawione poniżej parametry.

Pierwszym kryterium wyboru powinna być przede wszystkim pojemność akumulatora – im będzie większa, tym tak naprawdę lepiej. Od pojemności akumulatora zależy bowiem, na jak długa wycieczkę będziesz mógł sobie pozwolić oraz jak często trzeba będzie ładować deskorolkę elektryczną. Kolejna ważna kwestia to oczywiście maksymalna prędkość, którą może urządzenie to osiągnąć. Najtańsze modele osiągają prędkość w granicy kilkunastu kilometrów na godzinę, z kolei droższe urządzenia oferują prędkość nawet na poziomie 60 kilometrów na godzinę. Jeżeli oczywiście poszukujemy deskorolki elektrycznej dla dzieci, postawmy na wolniejsze, a co za tym idzie – bezpieczniejsze rozwiązania. W tym przypadku konieczny będzie również zakup specjalnych ochraniaczy.

Ważnym parametrem okaże się również maksymalne obciążenie – warto kupić model z zapasem, aby dodatkowy, ciężki plecak czy inny bagaż nie wpłynął przypadkiem na zbytnie obciążenie deskorolki. O komforcie jazdy będzie decydować także rozmiar kół. Modele posiadające niskie koła nadają się przede wszystkim do jeżdżenia po równej i płaskiej nawierzchni. Jeżeli natomiast myślimy o zakupie deskorolki elektrycznej terenowej, postawmy na model wyposażony w dość wysoko zawieszone koła.

Deskorolka elektryczna terenowa

Deskorolka elektryczna terenowa to urządzenie polecane zaawansowanym użytkownikom. Doskonale sprawdzi się do jazdy po lasach, kamienistych drogach i nierównych terenach. Oprócz wysokiego zawieszenia urządzenie to jest wyposażone w koła z agresywnym bieżnikiem.

Deskorolka elektryczna z rączką

Deskorolka elektryczna z rączką to urządzenie większe i mniej poręczne, ale jazda na nim należy raczej do łatwych. Swoim wyglądem przypomina elektryczną hulajnogę.

Ile kosztuje deskorolka elektryczna?

Ceny dostępnych na rynku deskorolek elektrycznych mogą być różne. Na naprawdę dobry model trzeba przeznaczyć kilkaset złotych. Należy przy tym szczególnie pamiętać, że urządzenie to jest użytkowane na zewnątrz, musi zatem wykazywać się dużą wytrzymałością i odpornością na działanie warunków atmosferycznych. Powinno być także solidnie skonstruowane i zapewniać maksymalne bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli kupowaną przez nas deskorolką elektryczną mają użytkować dzieci.

Deskorolka elektryczna to stosunkowo nowy produkt dostępny na rynku polskim, który budzi ogromne zaciekawienie, nie tylko ze strony dzieci i nastolatków, ale także ze strony rodziców. Jazda na tym urządzeniu dostarcza niesamowitych przeżyć i emocji, jak ma to miejsce w wielu innych rodzajach sportu. Aby deskorolka elektryczna mogła jednak spełniać swoje zadanie, powinna być dostosowana nie tylko do wieku jej użytkownika, ale także do preferowanego stylu jazdy.