Kategorie

Konto

Koszyk

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Opublikowano: lis 08,2021 10:29

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Przepisy nakazują grę w ochraniaczach podczas meczu. To słuszne założenie, bo każdy, kto gra w piłkę nożną, wie, ile ta gra wymaga poświęceń. Ból po uderzeniu w piszczel jest bardzo dotkliwy, a ostre starcia nie są przecież rzadkością na meczach i treningu. Używanie ochraniaczy jest więc niezbędne, by poprawić sobie komfort gry i zadbać o zdrowie. Nie wiecie, jak dobrać ochraniacze piłkarskie? Oto artykuł dla Was.

Piłka nożna jest sportem dość urazowym. W ferworze gry uderzenie korkiem w nogę nierzadko kończy się kontuzją, otarciem naskórka lub nawet krwawiącą raną. Perspektywa przymusowej pauzy przy każdym wyjściu na boisko jest zdecydowanie niezbyt atrakcyjna, więc lepiej zaopatrzyć się w ochraniacze piłkarskie.

Spis treści

Jak dobrać ochraniacze piłkarskie?

Ochraniacze piłkarskie mogą być krótkie i długie. Jedne i drugie działają na podobnej zasadzie. Ochraniacze dla piłkarzy od zewnątrz są zbudowane z tworzywa sztucznego. Wewnętrzną wyściółkę tworzy hypoalergiczna, miękka pianka, która nie obciera skóry. Rodzaj ochraniaczy jest właściwie indywidualną sprawą. Ich noszenie nie powinno być niewygodne, w żaden sposób nie powinno też ograniczać ruchów. Krótkie czy długie, dobrze spełniają swoje zadanie, o ile tylko zostaną właściwie dobrane.

Jakie ochraniacze piłkarskie kupić?

Ochraniacze piłkarskie występują w kilku rozmiarach (od XS do XL), które dobiera się w zależności od wzrostu. I tak dla dziecka o wzroście 130 cm najbardziej odpowiednie będą ochraniacze w rozmiarze XS (wzrost od 120 do 140 cm).

Po wyborze rozmiaru istotny jest rodzaj ochraniacza. Komplety, czyli ochraniacze na piszczele, kostki i ochraniacze na kolana są najczęściej wybierane dla dzieci. Profesjonalni piłkarze raczej już z nich nie korzystają, bo dla nich ważna jest szybkość i ograniczenie do minimum dodatkowego ekwipunku, który muszą nosić w czasie gry i który niewątpliwie ogranicza jej dynamikę. Dla nich ochraniacze piłkarskie muszą być przede wszystkim lekkie. Jeśli dobieramy akcesoria piłkarskie pod tym kątem, to najbardziej odpowiednie będą ochraniacze piłkarskie ze skarpetą.

Ochraniacze piłkarskie Adidas

Jeśli szukacie komfortowych i wytrzymałych ochraniaczy, to warto przejrzeć ofertę firmy Adidas. Nagolennik Adidas Ghost Club jest dostępny w różnych rozmiarach, użytkownicy chwalą go za dobre dopasowanie, łatwość zakładania i ściągania, a także wygodę.


Ochraniacze piłkarskie Ringhorns

Ochraniacze piłkarskie ma w swojej ofercie także kolejny gigant produkujący akcesoria i sprzęt sportowy. Polecamy model Charger. Posiada dodatkowe ochraniacze na kostki i anatomiczny kształt, przez co dobrze dopasowuje się do nogi. Wbudowane otwory zapewniają doskonałą wentylację.

Ochraniacze piłkarskie Allright

To jedna z bardziej przystępnych cenowo ofert ochraniaczy piłkarskich. Allright Shooter Pro (https://arena.pl/?sn.q=allright%20shooter%20pro) kosztują niewiele, ale dobrze spełniają swoje zadanie. Są mocowane na rzepy. Posiadają ochraniacz na ścięgno Achillesa i kostki. Wewnętrza wyściółka jest miękka i elastyczna, a zewnętrzna, twarda powłoka z PCV dobrze chroni przed uderzeniem.

Jak zakładać ochraniacze piłkarskie?

Ochraniacze na golenie zakłada się na nogę. Następnie naciąga się na nie getrę, która pomaga w utrzymaniu ochraniacza na miejscu. Bardzo często te akcesoria do gry w piłkę nożną są kupowane od razu z tzw. rękawem kompresyjnym, pod który wsuwa się ochraniacz. Można też użyć specjalnych taśm lub opasek na getry. Pamiętajcie jednak, by nie ściskać ich zbyt mocno, bo może to źle wpływać na krążenie krwi.

Sport powinien przede wszystkim być bezpieczny. Podczas meczu czy treningu łatwo o wypadek. Ochraniacze piłkarskie chronią przed kontuzjami, a nawet złamaniami, dlatego warto zainwestować w modele dobrej jakości i tym samym uniknąć przykrych niespodzianek na boisku.