Kategorie

Konto

Koszyk

Wybieramy najlepszy koc na jesienne i zimowe wieczory!

Opublikowano: kwi 02,2021 11:12

Wybieramy najlepszy koc na jesienne i zimowe wieczory!

Wraz z nadejściem okresu jesienno-zimowego rozpoczyna się sezon na wieczór z książką i kubkiem ciepłej herbaty z miodem. W zestawieniu brakuje tylko ciepłego koca, który będzie idealnym ratunkiem, gdy temperatura na zewnątrz drastycznie spadnie poniżej zera. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów okryć, różniących się przede wszystkim rodzajem materiału. Jaki koc okaże się najlepszym rozwiązaniem na chłodne wieczory?

Jaki koc na jesień i zimę?

W okresie jesienno-zimowym wyposażenie salonu czy sypialni powinno obejmować miły w dotyku i ciepły koc. W sprzedaży dostępnych jest wiele pledów i koców, różniących się rodzajem włókien, ceną, a także designem, dlatego wybór jednego produktu może okazać się dość problematyczny. Dodatkową kwestią jest zakup koca dla dziecka, który powinien być hipoalergiczny i nie wywoływać podrażnień na skórze.

Koc bawełniany

Koce bawełniane cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoje możliwości grzewcze oraz ciekawą fakturę. Jeśli decydujemy się na okrycie z bawełny jesienią i zimą, wybierajmy bardzo grube koce. Są one dostępne w bogatej palecie kolorów oraz w rozmaitych rodzajach struktur, np. idealnym rozwiązaniem na chłodne wieczory będzie koc pleciony w charakterystyczne warkocze. Do wad koca bawełnianego należy z pewnością dość duża waga oraz podatność na zgniecenia.

Koc z wełny

Koc wełniany to doskonałe rozwiązanie do domu i ogrodu, gdyż jest jednym z najcieplejszych okryć tego typu. Na wełnie nie gromadzą się tak bardzo zabrudzenia i kurz.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się koc z wełny czesankowej,  wykonany z dużych splotów. Poza tym, że doskonale trzyma ciepło, to dodatkowo prezentuje się niezwykle stylowo. Trzeba jednak pamiętać, że wełniane koce są środowiskiem preferowanym przez mole oraz często podrażniają bardzo wrażliwą skórę.

Koce z polaru

Koce polarowe to niezwykle miłe w dotyku i na dodatek antyalergiczne okrycia, które sprawdzą się doskonale w zimne wieczory. Warto jednak postawić na wysokiej jakości polary, które odznaczają się dobrymi właściwościami izolacyjnymi i są łatwe w czyszczeniu. Wadą polarowych koców jest to, że nie przepuszczają powietrza, a niektóre, zwłaszcza te tańsze, mają tendencję do mechacenia się.

Koce akrylowe

Za zakupem akrylowego koca przemawiają trwałość oraz duże właściwości grzewcze. Niestety, podobnie jak w przypadku polaru, akryl nie pochłania wilgoci oraz po dłuższym użytkowaniu zaczyna się mechacić.

Koc bambusowy

Kocyki dla niemowlaka powinny odznaczać się delikatną, miłą w dotyku tkaniną oraz wykazywać właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Doskonałym tego przykładem są ekologiczne koce bambusowe, przy zakupie których należy się liczyć z wysoką podatnością na zabrudzenia i zgniecenia.

Ile kosztuje dobry koc?

W zależności od rodzaju materiału, rozmiaru, kolorystyki i faktury, koce kosztują od 10 do 200 zł. Dodatkowym aspektem wpływającym na cenę jest popularność danego modelu w sezonie. Dobrze się sprzedają ostatnio np. koce z wełny czesankowej lub koce w kształcie ogona syreny.

Gdy za oknem pada deszcz lub śnieg, warto zaplanować przyjemny wieczór w domu. Do pełni szczęścia brakuje wówczas gorącej herbaty, dobrej lektury i… ciepłego koca.